En Sıcak Konular

CHP ve FETÖ'nün Osman Ağa tezgahı

8 Şubat 2017 15:28 tsi
CHP ve FETÖ'nün Osman Ağa tezgahı İki yıl önce TRT'de yayımlanan bir belgeseldeki ifadeler yeni imiş gibi makaslanarak sosyal medyada paylaşıldı, Giresunlular tahrik edildi, Gazeteci Muharrem Coşkun'a tehdit yağdı.. Aslında Giresun üzerinde birileri oyun oynuyordu.

CHP ve FETÖ'nün
Osman Ağa tezgahı

Milli Mücadele kahramanlarından Giresunlu Topal Osman Ağa üzerinden CHP ve FETÖ'nün sosyal medyada yürüttüğü linç ve provokasyon kampanyasına duyarlı Giresunlular tepki gösterdi. TRT Belgesel için yaklaşık iki yıl önce çekilmiş bir belgeselde Ali Şükrü Bey cinayeti anlatılırken, Topal Osman'la ilgili kullanılan bazı ifadeleri, yeni söylenmiş gibi makaslayarak sosyal medyada paylaşan bazı çevreler Giresun'da gerginliğe neden oldu. Özellikle CHP'li Belediye Başkanı ve milletvekillerinin görüşlerinin öncülük ettiği tahrik kampanyasında, makaslanarak servis edilen videoda adı geçen Gazeteciler Muharrem Coşkun ve Oral Çalışlar da hedef gösterildi. Sosyal medya ortamında hızla yayılan paylaşımlarla Gazeteci Muharrem Coşkun hakaret ve tehdit yağmuruna tutuldu. Sağduyulu Giresunlular ise bunun referandum öncesi, CHP ve FETÖ tarafından bilinçli bir şekilde kampanyaya dönüştürüldüğünü, Giresunluların iki yıl önceki bir belgeseldeki ifadeler üzerinden provokasyona gelmemesi gerektiğini belirtiyor.

SAĞDUYULU GİRESUNLULAR

Sosyal medyada hedef gösterilerek tehdit edilen ve sözlerinin maksadı dışına çıkarılan Gazeteci Muharrem Coşkun ise, "Belgeselde Osman Ağa'nın, cesaretini, kahramanlığını ve yaptıklarını anlattıktan sonra, 'ancak siyasi anlamda oynanan ayak oyunlarını tam fark edemedi. Onun vatan sevgisi birilerince istismar edildi. Siyasi oyunları anlama noktasında cahildi' şeklindeki sözümüz maksadından çıkarıldı. Ben yine de bu sözden dolayı kırılanlardan özür diledim. Hatta 'tuzakçı' 'katil' gibi ifadeler dahi iftira ile bana mal edildi. Ben asla böyle ifadeler kullanmadım.. Ancak linç kampanyası buna rağmen sürdürülüyor. Osman Ağa sevgimizi de vatan sevgimizi de kimse tartamaz. Giresun'un en hassas noktalarından olan Osman Ağa'yı istismar edenleri iyi biliyoruz. Sağduyulu Giresunlular bu oyuna gelmez" dedi. Bu haber 2,587 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1,831,599 µs