En Sıcak Konular

95 kişi hakkında gözaltına alınma kararı çıktı

5 Nisan 2010 17:21 tsi
 95 kişi hakkında gözaltına alınma kararı çıktı Ankara, İstanbul, İzmir ve Çanakkale dahil 14 ayrı ilde 95 kişi hakkında gözaltına alınma kararı çıktı. 90 ayrı adreste aramalar devam ediyor.

 

“Balyoz” soruşturmasında bu sabah yeni bir dalga daha yaşandı.

Ankara, İstanbul, İzmir ve Çanakkale dahil 14 ayrı ilde 95 kişi hakkında gözaltına alınma kararı çıktı. 90 ayrı adreste aramalar devam ediyor.

14 ilde 95 kişi için gözaltı kararı çıktı.

Bu arada söz konusu soruşturma kapsamında 4 ilde muvazzaf askerlerin de aralarında bulunduğu 90'dan fazla kişi hakkında gözaltına alınma kararı çıkarıldığı öğrenildi. Bunlardan bir kısmı gözaltına alınırken, 70'i muvazzaf 90'dan fazla kişinin evinde arama yapılıyor.

Eski MGK Genel Sekreteri ve Ege Ordu Komutanı emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, Balyoz operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Emekli Tuğgeneral Oktay Faruk Memioğlu'da gözaltına alınanlar arasında...

Eski GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanı Tümgeneral Tuncay Çakan gözaltına alındı.

ÇANAKKALE'DE EMEKLİ TUĞGENERAL TUTKUN'UN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR

''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında, emekli tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun'un evinde arama yapılıyor.

Alınan bilgiye göre, Tutkun'un Güzelyalı Mahallesi'ndeki evinde, jandarma ile emniyet müdürlüğü terörle mücadele ekipleri tarafından arama yapılıyor.

Sabah saatlerinde başlayan arama devam ediyor.

İZMİR'DE 1 EMEKLİ KURMAY ALBAY GÖZALTINA ALINDI

''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında, İzmir'de bir emekli subayın gözaltına alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla İzmir'de Emekli Kurmay Albay S.Ö. gözaltına alındı.

S.Ö'nün İstanbul'a gönderileceği belirtildi.

HAKKINDA YAKALAMA EMRİ ÇIKARILAN EMEKLİ TÜMGENERAL İZZET OCAK VE EMEKLİ ALBAY KUBİLAY AKTAŞ TUTUKLANDI

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturmada hakkında yakalama emri çıkarılan 21 kişi arasında bulunan emekli Tümgeneral İzzet Ocak ve emekli Albay Kubilay Aktaş tutuklandı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince, dün haklarında yakalama emri çıkarılan emekli Tümgeneral Ocak ve emekli Albay Aktaş, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi.

Burada yakalama emri yüzlerine okunan Ocak ve Aktaş, tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

-YAKALAMA EMRİ-

İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Oktay Kuban tarafından 1 Nisanda tahliyelerine karar verilen şüpheliler, Çetin Doğan, Engin Alan, Ali Semih Çetin, Süha Tanyeri, Bekir Memiş, İzzet Ocak, İhsan Balabanlı, Suat Aytın, Ümit Özcan, Levent Çehreli, Recep Yıldız, Ali Rıza Sözen, Mustafa Önsel, Hanifi Yıldırım, Yüksel Gürcan, Kubilay Aktaş, Musa Fariz, Bülent Tunçay ve Abdullah Zafer Arısoy'un tahliye kararına, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcıları itiraz etmişti.

Dün itirazı görüşen İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, söz konusu şüphelilerin tekrar yakalanmasına oy birliği ile karar vermişti.

THK: ALİ TARIK A'NIN 8 MART 2010 TARİHİNDE THK İLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞ OLUP, ŞU ANDA KURUMLA HERHANGİ BİR BAĞLANTISI BULUNMAMAKTADIR

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Sekreteri Ergin Ersoy, Ali Tarık A'nın 8 Mart 2010 tarihinde THK ile ilişiğinin kesildiğini, şu anda kurumla herhangi bir bağlantısının bulunmadığını bildirdi.

Ersoy, ''Balyoz'da 3. Dalga'' başlığıyla medyada yer alan, ''Zanlılardan Emekli Albay Ali Tarık A'nın Türk Hava Kurumu'nda çalıştığı ve kurum tarafından yurtdışında görevlendirildiği için şu an yurtdışında bulunduğu'' ifadelerini içeren haberle ilgili yazılı açıklama yaptı.

THK Genel Sekreteri Ersoy, açıklamasında, ''Haberde adı geçen Emekli Albay Ali Tarık A'nın 8 Mart 2010 tarihinde THK ile ilişiği kesilmiş olup, şu anda kurumla herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır'' dedi.Bu haber 4,076 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,363 µs