En Sıcak Konular

50 kişi hayatını kaybetti, 300 kişi yaralandı

19 Ağustos 2009 12:53 tsi
50 kişi hayatını kaybetti, 300 kişi yaralandı Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezinde meydana gelen patlamalarda 50 kişi öldü, 300 kişi yaralandı.

Bomba ve hava topuyla yapılan saldırıda ilk belirlemelere göre 50 kişi hayatını kaybetti, 300 kişi yaralandı.Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezinde meydana gelen patlamalarda 50 kişi öldü, 300 kişi yaralandı.
Bağdat, aylardan beri ilk kez bu sabah şiddetli saldırılara hedef oldu. Kentte eş zamanlı olarak El Salihiye, Hafız El Kadi, Bab El Muazzam, El Beyya ve Kerrade semtlerinde patlamalar oldu.
Saldırılardan ilki Hafız El Kadi ve ikincisi Yeşil Bölgenin bitişiğindeki Salihiye semtinde düzenlendi. Üçüncü saldırı ise Yeşil Bölgenin yanındaki Dışişleri Bakanlığını hedef aldı.
Dışişleri Bakanlığına düzenlenen saldırının bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildiği, olayda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu kaydedildi. Olayda yaralananların çoğunun Bakanlık çalışanı olduğu belirtildi. Saldırılardan hemen sonra Irak güvenlik güçleri ve ambulanslar olay yerine hareket etti.
Irak güvenlik güçleri olay yerlerini hemen kuşattı.
Olay yerinde bulunan halk arasında büyük bir panik yaşanırken etraftaki evler zarar gördü ve birçok evin camları kırıldı.  
Televizyonların yayımladığı görüntülerde, patlamalardan birinin sıkı korunan Yeşil Bölgedeki parlamento binası ve diplomatik misyonların bulunduğu binaların yakınında meydana geldiği görülüyor.
BM güvenlik görevlileri, en az bir havan topu mermisinin BM binaları ile Yeşil Bölge'ye isabet etmiş olabileceğini söylediler.
 


Bu haber 3,253 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,082 µs