En Sıcak Konular

Hilmi Özkök'e utanç verici davranış

19 Ağustos 2009 12:49 tsi
Hilmi Özkök'e utanç verici davranış Darbe günlüklerinde yer alan iddiaya göre KKK’da yapılan bir toplantıda siyasi gelişmelerin takip edilmesi kararı alınmış.

Hilmi Özkök'e utanç verici davranış
Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun Hilmi Özkök'e karşı utanç verici davranışı...Darbe günlüklerinde yer alan iddiaya göre KKK’da yapılan bir toplantıda siyasi gelişmelerin takip edilmesi kararı alınmış.
Emekli oramiral Özden Örnek’e ait olduğu iddia edilen darbe günlüklerinde eski Genelkurmay Başkanları Hüseyin Kıvrıkoğlu ile Hilmi Özkök arasında yaşanan gerginlik gün yüzüne çıktı. Günlükte, “Orgeneral Kıvrıkoğlu’nun son dakikaya kadar Hilmi Paşayı genelkurmay başkanı yapmamak için uğraştığını çok kişi biliyor” ifadeleri dikkat çekiyor.
UTANÇ VERİCİ DAVRANIŞ
02 Eylül 2003: Sabahleyin Kara Kuvvetleri Komutanını ziyaret ettim. Hava K.K. ve Jandarma Genel K.’da ziyarete katıldı. Genelde bundan sonra ne gibi hareket etmemiz hakkında konuştuk. Ben kendilerine özel bir çalışma yaparak bir durum analizi ve öneriler hazırlamayı önerdim. Kabul ettiler. Anlaşılan bundan sonra bahriye işlerine daha az zaman ayırıp siyasi gelişmeleri takip etmek zorundayız.
İŞİNİZ ZOR, TEDBİR ALIN
19-25 Mayıs 2002: Yemekte ilginç sahneler, Genelkurmay Başkanı ile Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hilmi Özkök arasındaki davranış şekilleri idi. Org. Kıvrıkoğlu, Hilmi Özkök’e onu hiçe sayar gibi muamele ediyor, her fikrini tersliyor, bazen de onunla alay ediyor. Bence utanç verici davranışlardı.
9-15 Haziran 2003: Vural Bayazıd bana ‘Bu genelkurmay başkanı dünyanın en pasif ve insiyatifsiz adamıdır. İşiniz zor tedbir alın’ dedi. Herkes kendini kurtarıcı görüyor. Düne kadar Hilmi Paşa diye etrafında dönenler şimdi adamın ne kadar yanlış bir seçim olduğunu söylüyorlar. Kıvrıkoğlu’nun son dakikaya kadar Hilmi Paşayı genelkurmay başkanı yapmamak için uğraştığını çok kişi biliyor. Buna rağmen başaramadı ise arkasında başka güçler var demektir. 

(Kaynak: Star Gazetesi)Bu haber 3,625 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  21,636 µs