En Sıcak Konular

Saldırının sebebi araştırılıyor

1 Eylül 2008 01:37 tsi
Saldırının sebebi araştırılıyor Bayrampaşa'da bulunan Yenişafak Gazetesi binasına gece saatlerinde silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıyı kim ya da kimlerin gerçekleştirdiği araştırılıyor.

Bayrampaşa'da bulunan Yenişafak Gazetesi binasına gece saatlerinde silahlı saldırıda bulunuldu. Sabah saatlerinde temizlik görevlilerinin yetkilileri uyarmasıyla ortaya çıkan olayda binaya bir kurşunun isabet ettiği öğrenildi. Saldırıyı kim ya da kimlerin gerçekleştirdiği araştırılıyor.

 Bayrampaşa'da bulunan Yenişafak Gazetesi'nin temizlik görevlileri sabah saatlerinde başladıkları görevlerine devam ederken, binanın ana yola bakan camlarından birinin kırık olduğunu gördü. Camın bulunduğu odayı inceleyen görevliler yerde cam kırıkları olduğunu görünce yetkilileri uyardı.

Daha sonra gazeteye çağrılan polis ekiplerinin incelemesinin ardından camın dışarıdan sıkılan bir kurşun nedeniyle kırıldığı tespit edildi. Bunun üzerine araştırmasını derinleştiren polis, olay yeri inceleme ekibi getirerek araştırma yaptı.

Binada bulunan bütün güvenlik kamera kayıtlarını da incelemeye alan polis, saldırgan ya da saldırganların peşine düştü. Gece geç saatlerde yaşanan olayın gazete çalışanları ve güvenlik görevlileri tarafından farkedilmediği öğrenildi.

Öte yandan gazetenin istihbarat yöneticisi Ergün Çolak, saldırının hangi nedenle yapıldığını bilmediklerini, polisin de ilk incelemesinin ardından kendilerine bir açıklama yapmadığını belirtti. Sabah saatlerinde olayın farkedildiğini anlatan Çolak, kurşunun gazetenin ortaklarından Mustafa Albayrak'ın odasının camına isabet ettiğini anlattı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin kurşunun isabet ettiği oda içinde yaptığı incelemede bir kurşun çekirdiği bulunduğu ve incelenmek üzere polis laboratuvarına götürüldüğü öğrenildi. Polisin olayla ilgili çok yönlü araştırmasının devam ettiği öğrenildi. CİHANBu haber 2,219 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,165 µs