En Sıcak Konular

Hizbullah'ın sözcüsü Cumhuriyet mi

24 Temmuz 2008 12:08 tsi
Hizbullah'ın sözcüsü Cumhuriyet mi Zaman Gazetesi'nin Hizbullah ile Ergenekon bağlantılarına dikkat çeken haberine örgütten gelen tepkiyi sadece Cumhuriyet yayınladı. İşte ilginç haber:

Bu zamana kadar Hizbullah örgütünü deşifre eden onlarca yazı dizisi yayınlayan, örgütün Güneydoğu’da konuşlandığı mahallelere kadar ince ayrıntıları ele alıp, cihat çağrısı yaptığının altını dikkatlice çizen Cumhuriyet dünkü haberinde örgütün sözcülüğünü yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde özellikle Hizbullah ile ilgili yaptığı haberlerle adından söz ettiren ve haberlerinde örgüt hakkında devletten daha bilgili olduğunu söyleyen Mehmet Faraç, Hizbullah’ın Zaman Gazetesi’ni hedef alan açıklamasını yayınladı.

Zaman Gazetesi’nin terör örgütü Hizbullah’ın, Ergenekon’la bağlantısına ilişkin, ‘Hizbulvahşet’in büyük abisi Ergenekon çıktı’ başlıklı haberine, Hizbullah’ın tepki gösterdiği maili geniş bir şekilde haber yapan Cumhuriyet, Hizbullah’ın Zaman’ı iddiaları yalanladığını söyledi.  

Hizbullah’ın açıklamasını birinci sayfadan, ‘Zaman’a Hizbullah Protestosu’ başlığı ile gören ve habere altıncı sayfanın üstünden geniş bir şekilde devam eden Cumhuriyet, Hizbullah’ın ilk kez bir basın açıklaması yaptığına dikkat çekti.

1997 yılından beri Mehmet Faraç imzası ile Hizbullah hakkında 50 tane haber ve yazı dizisine yer veren Cumhuriyet’in, örgütün sözcülüğünü üstlenircesine verdiği bu haber kafalarda soru işareti bıraktı.

Zaman Gazetesi, 21 Temmuz'da manşetten verdiği haberde, terör örgütü Hizbulvahşet ile Ergenekon örgütünün ilişkisini olduğunu belirterek,  Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'nda görev yapmış üç tanığın ifadelerine yer ver vermişti.

haber7


Bu haber 1,537 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,520 µs