En Sıcak Konular

Derme Tiyatro’da yaz kursları

14 Temmuz 2008 02:07 tsi
Derme Tiyatro’da yaz kursları Daha önce Türkiye ve Kıbrıs'ta sahneye çıkan Derme Tiyatro, çocuklara ve gençlere yönelik yaz kursları düzenliyor. Bakırköy'de faaliyet gösteren tiyatro, atölye kayıtlarına başladı

 Kıbrıs’ta faaliyet gösteren Derme Tiyatro ile İstanbul’da bulunan Majestic Tiyatro birçok ortak çalışma sonrasında ışıklarını ve alkışlarını birleştirerek İstanbul’dan “merhaba” dedi. 

 Üç çocuk oyunu, bir gençlik oyunu ve bir pantomim gösterisini gerçekleştiren Derme Tiyatro “Uyuşturucuya Hayır” kampanyasına oyunlarıyla destek sunmuş, Kartal’da Yaz festivali düzenlemişti.

Geçtiğimiz yıl 12.Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali ve Barışarock Festivaline katılan Dreme Tiyatro iki farklı oyunla İstanbul’un yanı sıra Kıbrıs’ta da oyunlarını izleyiciyle buluşturuyor. 

Derya Sağlam ve Mehmet Selin Sağdıç’ın verdiği bilgilere göre Derme Tiyatro 2008 – 2009 takviminde KKTC'nin yanısıra Anadolu ve Azerbaycan turnelerini de programına aldı.

Özellikle çocuk ve gençlik tiyatrosunda branşlaşmış bireylerin oluşturduğu tiyatro, çocukların ve gençlerin; özgüvenli olmaları, kendilerini rahat ifade etmelerini sağlamak amacıyla faaliyet gösteriyor.

8 – 14 yaş grubundaki üreten, farklılıklarını merak eden, oyun oynamayı seven tüm çocuklara açık "Yaz Dönemi Yaratıcı Drama Atölye Çalışmaları", 15 – 22 yaş grubundaki gençlerle ise "Yaz Dönemi Tiyatro Atölye Çalışmaları" gerçekleştirilecek. Atölye kayıtları devam ediyor.   www.dermetiyatro.comBu haber 2,974 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,966 µs