En Sıcak Konular

Ergenekon Erbakan'ı niçin izler ÖZEL HABER

27 Şubat 2008 15:34 tsi
Ergenekon Erbakan'ı niçin izler ÖZEL HABER Ergenekon Terör Örgütünün, 28 Şubat sürecinde Başbakan Necmettin Erbakan’ı da izlediği ortaya çıktı. Peki ama nasıl?

Bugünlerde yapılan operasyonlarla emekli askerinden, gazetecisine, patriğinden avukatına kadar geniş yelpazede örgütlenmiş olan üyelerinin tutuklandığı Ergenekon Terör Örgütünün, 28 Şubat sürecinde Başbakan Necmettin Erbakan’ı da izlediği ortaya çıktı.

 Gazeteci Zihni Çakır tarafında yazılan “Ergenekon’un Çöküşü” başlıklı kitapta söz konusu yapılanmayla ilgili ilginç bilgiler yer alıyor.

 
Kitabın 71. sayfasında “1 numara Erbakan’ın peşinde” başlığıyla verilen bölümde, Ergenekon yapılanmasının bir numaralı isminin bizzat Erbakan’ı izlediği yazılıyor.


İşte o satırlar;

 
"1997 yılı yaz aylarında bir sabah gazeteye geldiğimde Taner Ünal ve Ahmet Cinali, önemli bir görev vereceklerini söylediler. Sözünü ettikleri görev, “1 numara” için 5 günlük bir tatil organize etmemdi. Tatil yeri de mutlaka Antalya olacaktı. “Neden Antalya? Fethiye’de de tanıdığın oteller var dediğimde, “Hayır Antalya. Bu tatilden öte bir görev. Komutan Antalya’da tatilde olan Erbakan’ın çok gizli bir görüşmesini tesbit edecek. Organizasyonu Antalya’da yap.” Talimatını verdiler. Ben de Antalya’da bir tanıdığımın çalıştığı (Rukiye G) ve Side – Alanya arasındaki Kaya Otel’de rezervasyonu yaptırdım.

Kimi zaman Hayrullah, kimi zaman Sadullah bazen de Doğu Paşa diye hitap edilen “1 numara”nın rahat etmesi için de otel muhasebesinde görevli tanıdığıma gerekli uyarıları yaptım.

Taner Ünal ve Cinali, o dönem gazetede bulunmayan uzak mesafe zoomlaması yapabilecek fotoğraf makinesi arayışına girince, organize ettiğim şeyin gerçekten bir tatil değil, istihbarat çalışması olduğunu anlamıştım."


 belgehaber.com - ÖZELBu haber 2,413 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,310,884 µs